Inspiracje dla rynku e-commerce w branży fashion czyli kilka słów o VII edycji konferencji “Szyte na miarę”.

26 marca 2018

Za nami VII edycja konferencji “Szyte na miarę – rozwiązania dla branży fashion”! Tym razem spotkanie odbyło się w Łodzi a dzień upłynął na wykładach skupionych wokół tematu branży mody i rozwoju rynku e-commerce. Wysłuchaliśmy kilku ciekawych historii dotyczących budowania marki i biznesu od podstaw. Merytoryczne panele ekspertów pomogły zgłębić tematy związane ze skutecznym marketingiem, promocją w social mediach, zarządzaniem marką czy aspektami prawnymi biznesu w sieci. Takie spotkania są ważne, ponieważ prowadząc biznes online należy zadbać o wiele istotnych kwestii. Rynek ciągle się rozwija, wprowadzane są nowe rozwiązania i nie zawsze jesteśmy w stanie być z tym na bieżąco. W Marketingu Modowym tym bardziej cieszyliśmy się na tą konferencję, ponieważ byliśmy partnerem wydarzenia a Anna Gołuńska – Dyrektor Zarządzająca przygotowała wystąpienie „Znajdź swój wyróżnik – O co oprzeć komunikację swojej marki. Jak określić grupę docelową i wyróżnić się spośród konkurencji.” Anna wskazywała na to jak ważna jest spójna komunikacja oparta na konkretnych wartościach. Podpowiadała, jak określić te wartości oraz jak opracować dobry przekaz marketingowy. Przytoczyła ciekawe przykłady polskich marek takich jak Badura czy uwielbiane przez nas Pozerki z Poznania.

Podczas spotkania zainteresowały nas również inne prezentacje. Jedną z nich przygotował Tomasz Ziętek, Content Manager Brand24. W interesujący sposób zaprosił nas do świata content marketingu i podpowiedział kiedy ten rodzaj promocji się sprawdza.

Za istotne i ważne uznaliśmy również prelekcje dotykające aspektów prawnych w branży e-commerce. Tworzenie regulaminu sklepu online, ochrona własności intelektualnej, rejestracja znaków towarowych to zagadnienia, z którymi często zmagają się nasi klienci.

 

Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje. Po takich spotkaniach zawsze czujemy się jeszcze bardziej zmotywowani a nasze głowy są pełne pomysłów!

Marta Sworowska
www.girlsbrain.pl


4

32